VIII Niedziela Zwykła 26.02.2017

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Nadrzędna kategoria: ROOT
Utworzono: wtorek, 28 luty 2017 Poprawiono: wtorek, 28 luty 2017 Opublikowano Andrzej
1. Przed nam Wielki Post. Czas naszego nawrócenia, niezbędny do tego by przyjąć dar nowego życia od Zmartwychwstałego Pana. Środa Popielcowa niech będzie dla każdego wejściem na drogę pokuty i przemiany. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

2. W Popielec Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem godz.7.00; 9.00; 16.00 i 18.00.

3. Wielkopostne nabożeństwa: Droga Krzyżowa w piątki o 17.15 Gorzkie Żale w niedzielę o 17.15.

4. Katechizm KK mówi, że najlepsze chrześcijańskie uczynki, to post modlitwa i jałmużna. Przypominamy o powinności wstrzymania się od pokarmów mięsnych w piątki. Ograniczenie różnych rozrywek i przyjemności to też post. Na modlitwę adoracyjną zapraszamy we czwartek po mszy św. wieczorowej, będzie trwała do 21.00. Zachęcamy w tym czasie do nawiedzenia Najświętszego Sakramentu. Jako jałmużnę proponujemy cegiełki na budowę Domu Pielgrzyma w Pratulinie. Chociaż już rozprowadzaliśmy je (niestety ze słabym skutkiem) bardzo prosimy o ponowne wsparcie. Ks. Bp w Pratulinie, ostatnio Katolickie Echo i ks. Kustosz zwracali się z apelem o pomoc. Na wiosnę ruszą prace i niezbędne jest finansowanie.

5. W przyszłą I Niedzielę WP rozpoczniemy przygotowanie do chrztu dzieci. Rodzice i chrzestni są zaproszeni na mszę św. o 10.15 a następnie na I konferencję do kaplicy MB Kodeńskiej. Przygotowanie dotyczy również chrztów w późniejszym czasie.

6. Po mszy św. o 11.15 katechezy dla narzeczonych oczekujących na sakrament małżeństwa.

7. W piątek o 18.30 spotkanie młodzieży i kandydatów do bierzmowania w kościele.

8. W sobotę 4 marca 2017 r. będziemy obchodzili święto św. Kazimierza i dzień Imienin Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy. Zgromadźmy się w tym dniu o godz. 12.00 w Siedleckiej Katedrze, by wziąć udział w uroczystej Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem Dostojnego Solenizanta, otaczając Go życzliwością i modlitwą oraz wypraszając Boże błogosławieństwo na pełnioną wśród nas posługę.

9. W przyszłą niedzielę taca na przygotowanie Jubileuszu 200- lecia Diecezji.
Copyright 2011 Parafia św. Stanisława w Siedlcach
Joomla theme by artisteer review