IV Niedziela Wielkanocna 07.05.2017

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Nadrzędna kategoria: ROOT
Utworzono: wtorek, 09 maj 2017 Poprawiono: wtorek, 09 maj 2017 Opublikowano Andrzej
1. Niedziela Dobrego Pasterza jest dla nas zobowiązaniem do modlitewnej troski o powołania do służby Bożej. Możemy w tym miejscu pochwalić się naszym klerykiem II roku, Damianem Gadamerem, który wygrał ogólnopolski konkurs biblijny i w nagrodę leci do Ziemi Świętej.

2. Jutro przypada Uroczystość św. Stanisława B.M. i odpust naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy na msze św. o 7.00; 900;16.00 i 18.00 Uroczysta Eucharystia o 18.00 . Mszy św. będzie przewodniczył bp Kazimierz Gurda i udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania. Na zakończenie procesja.

3. We wtorek o 18.30 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

4. Pragnę podziękować za ofiary które składaliśmy do puszek na pomoc Syryjczykom z Aleppo. Zebrana kwota to 6.500.PLN. Chcę poinformować, że nasza parafia wespół z innymi z miasta uczestniczy w projekcie adopcji rodzin z Aleppo. Taka pomoc kierowana przez Caritas jest odpowiedzią na prośby syryjskich księży, którzy chcą utrzymać katolickie rodziny w tym kraju doświadczonym wojną i narodem prześladowanym przez Isis.

5. W sobotę przypada 100 rocznica objawień fatimskich. Ks. Biskup w komunikacie pisze: „pragnę zaprosić Was serdecznie w sobotę, 13 maja br.na 10.00, do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Górkach koło Garwolina na diecezjalne dziękczynienie. Cieszę się, że z wielu parafii są już organizowane na to spotkanie grupy autokarowe, jak też pielgrzymki piesze. Niech przybędą do Górek, tak liczne w naszej Diecezji, Koła Różańcowe oraz członkowie ruchów i stowarzyszeń maryjnych”.
W naszej Parafii nabożeństwo fatimskie rozpocznie się o 20.00 Mszą Św., potem różańcowa procesja z lampionami.
Copyright 2011 Parafia św. Stanisława w Siedlcach
Joomla theme by artisteer review