XXVI Niedziela Zwykła 1.X.2017

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Nadrzędna kategoria: ROOT
Utworzono: poniedziałek, 02 październik 2017 Poprawiono: poniedziałek, 02 październik 2017 Opublikowano Andrzej
1. Rozpoczęliśmy miesiąc październik szczególnie związany z modlitwą różańcową. Zapraszamy na wspólne nabożeństwo o 17.15. tak w niedziele jak i w dni powszednie.

2. Ksiądz Biskup Ordynariusz w słowie na Październik napisał:

Drodzy Diecezjanie!

W tym roku, który przeżywamy w naszej diecezji jako Rok Maryjny, obchodzimy także dwie ważne rocznice objawień Matki Bożej. Wspominamy 140 rocznicę zjawienia Maryi w Gietrzwałdzie, a także 100 rocznicę objawień fatimskich. Podczas tych spotkań z wizjonerami Maryja wzywała ich do codziennego odmawiania różańca. W Gietrzwałdzie trzynastoletniej Justynie Szafryńskiej i dwunastoletniej Barbarze Samulowskiej na pytanie czego żądasz Matko Boża? odpowiedziała: „Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali różaniec!”. Również do Łucji, Hiacynty i Franciszka w Fatimie podczas każdego objawienia zwracała się z prośbą: „Odmawiajcie codziennie różaniec, aby wyprosić pokój dla świata. Nie zaniedbujcie codziennego odmawiania różańca”. W ostatnim zaś objawieniu Maryja przedstawiła się im jako Królowa Różańca świętego. Mimo upływu lat wezwanie Maryi do modlitwy różańcowej jest wciąż aktualne. I tak jak różańca – na przestrzeni minionych wieków – nie wypuszczali ze swoich rąk ludzie wielcy i mali, bogaci i biedni zamieszkujący podlaską ziemię, a wśród nich nasi Błogosławieni Męczennicy z Pratulina, przy których podczas ekshumacji znaleziono zniszczone paciorki różańców – tak i my włączmy się w ten nurt modlitwy różańcowej. Dlatego, kiedy dziś rozpoczynamy miesiąc październik, zachęcam Was wszystkich Drodzy Diecezjanie: starszych i młodszych, rodziców, dzieci i młodzież, kapłanów i osoby życia konsekrowanego do codziennego odmawiania tej pięknej modlitwy. Gromadźmy się w kościołach i kaplicach na nabożeństwa różańcowych. Bierzmy do rąk różaniec i wspólnie módlmy się w naszych rodzinach.

Włączmy się także w ogólnopolską inicjatywę „Różaniec do granic”, organizowaną w dniu 7 października. Tego dnia – w święto Matki Bożej Różańcowej – zwróćmy się fizycznie lub duchowo do granic naszego kraju, by modlić się o ratunek dla naszej Ojczyzny i całego świata. Wspólna modlitwa w wyznaczonych kościołach stacyjnych w naszej diecezji, którymi są: Pratulin, Terespol, Kostomłoty, Kodeń, Sławatycze, parafia św. Ludwika we Włodawie i Wola Uhruska rozpocznie się Mszą świętą i nabożeństwem maryjnym na wzór nabożeństwa pierwszosobotniego. Następnie będzie miało miejsce rozesłanie pielgrzymów do stref na modlitwy na granicach: do Janowa Podlaskiego, Rokitna, Cieleśnicy, Krzyczewa, Nepli, Dobratycz, Jabłecznej, Hanny, Dołhobrodów, Różanki, Orchówka, Sobiboru, Uhruska i Kosynia. Wszystkich Diecezjan zapraszam do licznego udziału w tej inicjatywie. Niech Najświętsza Maryja Panna, Królowa Różańca Świętego, umacnia naszą wiarę i wyprasza nam te łaski, o które z wiarą przez Jej orędownictwo będziemy prosić dobrego Ojca w niebie.

Z pasterskim błogosławieństwem Biskup Siedlecki. Kazimierz Gurda


3. Możemy jeszcze prowadzić zapisy na wyjazd do Pratulina. Rozkład

4. W wtorek zapraszamy rodziców dzieci kl. III na spotkanie formacyjne do kaplicy MB Kodeńskiej o 18.30.

5. Pierwszy piątek miesiąca msze św. o 7;16 i 18.00 Wyjazdy do chorych o 8.00. Nabożeństwo I soboty o 8.30 różaniec i eucharystia.

6. Konferencja Episkopatu Polski podjęła decyzję o przeprowadzeniu we wszystkich diecezjach polskich zbiórki do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi jakie miało miejsce w Meksyku. Na prośbę ks Biskupa i w duchu chrześcijańskiej miłości i miłosierdzia Ofiary składamy do puszek przy wyjściu z kościoła.

7. W przyszłą niedzielę wspieramy Dzieło Nowego Tysiąclecia z racji Dnia Papieskiego.
Copyright 2011 Parafia św. Stanisława w Siedlcach
Joomla theme by artisteer review