I Niedziela Adwentu 03.XII.2017

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Nadrzędna kategoria: ROOT
Utworzono: poniedziałek, 04 grudzień 2017 Poprawiono: poniedziałek, 04 grudzień 2017 Opublikowano Andrzej
1. Adwent w rozpoczętym nowym roku liturgicznym jest czasem szczególnym. Pozwala bowiem przygotować się do świąt Bożego Narodzenia, ale też -i to wydaje się dużo ważniejsze- do powtórnego przyjścia Zbawiciela na końcu czasów. Pamiętajmy zatem, że nie tylko zakupy przedświąteczne, Mikołaj, czy planowanie wyjazdów, ale roraty, rekolekcje, pomoc charytatywna mają być oznaką naszej adwentowej gotowości na spotkanie z Chrystusem.

2. Roraty jako msze św. o NMP w każdy dzień o 6.30. Nie zapominajmy o tej pięknej tradycji. Dla dzieci we środę o 18.00.

3. We wtorek spotkanie z rodzicami dzieci z III klas, które przygotowują się do I Komunii św.

4. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 6.30; 9.00;16.00 i 18.00. Poświęcenie medalików dla dzieci z klas III o 18.00.

5. W II niedzielę adwentu zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na wschodzie.

6. Rekolekcje rozpoczną się od III niedzieli adwentu 17.XII i będą trwały do wtorku włącznie. Spowiedź w poniedziałek i wtorek. Naszym adwentowym rekolekcjonistą będzie o. Adam Kotula karmelita z Gdańska. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

7. Teatr Kultury Chrześcijańskiej zaprasza chętnych do zespołu. Spotkania przy par. Ducha Św. w soboty o 17.00. Plakat.

8. Otrzymaliśmy świece Caritasu. Są rozprowadzane przez Zespół Charytatywny. Złożone ofiary wzbogacą Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Taka świeca na wigilijnym stole jest znakiem wrażliwości na potrzeby bliźnich.

9. Przypominamy rodzicom pragnącym ochrzcić swoje dzieci o katechezach głoszonych po mszy św. o 10.15 przez niedziele adwentu.
Copyright 2011 Parafia św. Stanisława w Siedlcach
Joomla theme by artisteer review