VI Niedziela Zwykła 11.02.2018

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Nadrzędna kategoria: ROOT
Utworzono: poniedziałek, 12 luty 2018 Poprawiono: poniedziałek, 12 luty 2018 Opublikowano Andrzej
1. We środę Popielcem rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Czas nawrócenia, przyjęcia Bożego Miłosierdzia i wejście w tajemnicę nowego życia, które przynosi umęczony, ale chwalebnie Zmartwychwstały Chrystus. W Popielec obowiązuje post ścisły. Nie spożywamy mięsa i ograniczamy ilość posiłków. Msze św. o 7; 9; 16 i 18.00

2. W piątki o 17.15 Droga Krzyżowa, w niedziele o 17.15 Gorzkie Żale. Zapraszamy na te nabożeństwa, bo one tradycyjne od wieków towarzyszą naszej wielkopostnej pokucie.

3. Od I Niedzieli WP rozpoczniemy przygotowanie do chrztu dzieci. Rodzice i chrzestni są zaproszeni na mszę św. o 10.15 a następnie na I konferencję do kaplicy MB Kodeńskiej. Przygotowanie dotyczy również chrztów w późniejszym czasie. Po mszy św. o 11.45 katechezy dla narzeczonych oczekujących na sakrament małżeństwa.

4. W związku z tym, że we środę przypadają tzw. Walentynki. Taka refleksja. Św. Walenty jest patronem zakochanych ale też chorych na padaczkę czy choroby psychiczne (nie utożsamiać). W ostatnich latach komercja wypromowała ten dzień jako czas podkreślenia wartości uczuć i ich okazywania. To jedna z istotnych cech ludzkiego życia. Prosimy jednak aby to wszystko co jest związane w tym roku z Walentynkami przesunąć na ostatki we wtorek ze względu na Popielec. Umiejmy właściwie odczytywać hierarchię wydarzeń naszego życia i wybierać to co najważniejsze.

5. Dzisiaj XXVI Światowy Dzień Chorych. Papież Franciszek w orędziu pisze min. Jezus pozostawił Kościołowi w darze swoją moc uzdrawiania: „Te zaś znaki towarzyszyć będą tym, którzy uwierzą: (…) Na chorych ręce kłaść będą, a ci odzyskają zdrowie” (Mk 16, 17-18). W Dziejach Apostolskich czytamy opis uzdrowień dokonanych przez Piotra (por. 3, 4-8) i Pawła (por. 14, 8-11). Odpowiedzią na dar Jezusa jest zadanie Kościoła, który wie, że powinien obejmować chorych takim samym jak jego Pan spojrzeniem, pełnym czułości i współczucia. Duszpasterstwo służby zdrowia jest i zawsze pozostanie niezbędnym i istotnym zadaniem, które należy realizować z wciąż nowym zapałem, poczynając od wspólnot parafialnych aż po najlepsze ośrodki opieki zdrowotnej. Nie możemy w tym miejscu nie wspomnieć o czułości i wytrwałości, z jakimi wiele rodzin opiekuje się swoimi dziećmi, rodzicami i krewnymi, chronicznie chorymi lub z poważną niepełnosprawnością. Opieka świadczona w rodzinie jest nadzwyczajnym świadectwem miłości do osoby ludzkiej i winna być otaczana odpowiednim uznaniem oraz wspierana przez stosowną politykę. Dlatego lekarze i pielęgniarze, kapłani, osoby konsekrowane i wolontariusze, członkowie rodzin oraz wszyscy, którzy angażują się w opiekę nad chorymi, uczestniczą w tej misji Kościoła.
Copyright 2011 Parafia św. Stanisława w Siedlcach
Joomla theme by artisteer review